Makijaż permanentny – alternatywa dla codziennego make-up’u.

// August 11th, 2009 // Makijaż Permanentny Warszawa

makijaż permanentny WarszawaZastanówmy się, ile czasu dziennie poświęcamy na zrobienie dokładnego makijażu… Mnóstwo! Wstajemy rano, nakładamy podkład (niektóre z nas nawet bazę pod podkład, aby wszystko się jakoś trzymało kupy), potem puder, potem róż – przecież nie możemy wypaść blado, teraz oczy… najtrudniejsze zadanie, kreska, cień, na koniec tusz do rzęs i znowu kreska krzywo wyszła i od początku. Następnie usta – konturówka – tylko nie przesadźmy z „przerysowaniem” naszych ust, na koniec szminka… i jesteśmy gotowe. Ile czasu nam to zajęło? 40 minut, godzinę? Tak czy siak – dużo za dużo. W tym czasie mogłybyśmy sobie smacznie spać, albo delektować się poranną kawą i gazetą przed wyjściem do pracy.

Jak możemy się domyślić z tytułu niniejszego artykułu, alternatywą dla naszych porannych zmagań jest trwały makijaż, zwany makijażem permanentnym. Mimo, że jest on już szeroko dostępną usługą w gabinetach kosmetycznych, to wiedza kobiet w naszym kraju nie jest jeszcze zbyt wielka na temat tej dziedziny medycyny estetycznej. Spróbujmy zatem zebrać wszystkie zalety makijażu permanentnego, a następnie pokrótce przedstawić jego charakterystykę. Każda z nas robiąc makijaż zmaga się z próbą narysowania równej kreski na oku, czy prawidłowym użyciem konturówki, aby nasze usta nie wyglądały jak nienaturalnie powiększone.

A propos ust, czy wiecie, że przeciętna kobieta w ciągu swojego życia zjada około 8 kilogramów szminki? Są przecież smaczniejsze rzeczy… Cały „trik” makijażu permanentnego polega na tym, żeby nie zdradzając, że jesteśmy umalowane, podkreślił naszą naturalność i sprawił, że nasze oczy czy usta będą bardziej wyraziste. Chyba najważniejszą zaletą makijażu permanentnego jest jego niezawodność w naszym codziennym, często zapracowanym życiu. Wygląda świeżo, nigdy się nie rozmazuje oraz jest bardzo trwały – utrzymuje się od 3 do 5 lat. Poza tym nie wymaga poświęcania mu czasu. No może z wyjątkiem tego spędzonego w salonie kosmetycznym w celu wykonania tego fantastycznego zabiegu medycyny estetycznej.

1 odpowiedź to “Makijaż permanentny – alternatywa dla codziennego make-up’u.”

  1. Makijażystka says:

    Dzisiejszy makijaż permanentny nie ma nic wspólnego ze starymi metodami, nedokładnymi i powodującymi komplikacje. Obecnie nie ma ryzyka zrobienia zbyt intensywnego makijażu trwałego, gdzie bardziej przypomina się ladacznicę niż dyskretnie umalowaną kobietę. Oczywiście są salony kosmetyczne w Warszawie, które robią to lepiej lub gorzej…

Zostaw odpowiedź

*