Co to jest właściwie makijaż permanentny?

// September 4th, 2009 // Makijaż Permanentny Warszawa

trwały makijaż oczu ust brwiPisałam wcześniej, że makijaż permanentny to inaczej trwały makijaż. W tym przypadku trwały, to znaczy utrzymujący się na naszej twarzy 3-5 lat w zależności od typu naszej karnacji, rodzaju cery itd. Diabeł tkwi w szczegółach – cała sztuka polega na tym, żeby makijaż permanentny zrobić tak, aby nie tylko wyglądał starannie ale i bladł równomiernie. Wszystko zależy od salonu kosmetycznego, w którym wykonujemy zabieg i od specjalisty, zwanym linergistą, który umie dobrać odpowiednie barwniki do naszego typu cery, a także zaproponuje nam odpowiednie dla nas rozwiązanie. Najczęściej przed zabiegiem wykonuje się próbę makijażu „na sucho”, aby mieć pewność, że tak dobrane barwy będą nas upiększać, a nie oszpecać.


 Makijaż permanentny umożliwia skorygowanie linii ust, ich uwydatnienie i powiększenie oraz wypełnienie dowolnym kolorem. Służy również do korekty brwi i linii oczu. Urządzenia do makijażu permanentnego mogą również służyć do wykonania biotatuażu. Makijaż permanentny gwarantuje długoletni efekt upiększający, a jego podstawę stanowi podskórna implantacja pigmentu na głębokość od 0,6 mm do 1,2 mm. Stąd często używa się terminu mikropigmentacji, zamiast makijaż trwały. Makijaż permanentny powinien wtopić się w naturalne rysy twarzy, więc należy dokładnie dopasować barwę, odcień i intensywność pigmentu. Tuż po zabiegu pigment w skórze jest ciemniejszy, a po kilku dniach blednie o około 40-50%. Makijaż permanentny utrzymuje się na skórze około trzech lat.

Wpływ na trwałość makijażu ma jednak wiele czynników, z których najistotniejszym jest układ odpornościowy. Pigment jest miniimplantem, a na jego obecność organizm może różnie reagować. Trwałość makijażu zmniejszają również wszystkie czynniki, które przyspieszają proces odnowy komórkowej (np. częste wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych). U osób w starszym wieku proces regeneracji komórek jest wolniejszy, dzięki temu makijaż utrzymuje się dłużej.

Zostaw odpowiedź

*