Temtoo i taffy, co oznaczają w medycynie estetycznej?

// October 12th, 2009 // Makijaż Permanentny Warszawa

image007 150x150 Temtoo i taffy, co oznaczają w medycynie estetycznej?Odrębną dziedziną medycyny estetycznej, mającą jednak bardzo wiele wspólnego z makijażem permanentnym jest nowość w salonach kosmetycznych – TEMPTOO czyli czasowy biotatuaż. Wiele z nas na pewno nie raz myślało o tym, żeby sprawić sobie tatuaż. Ale od myślenia do realizacji długa droga… Powodów było wiele – obawa o sterylność podczas zabiegu, wybór wzoru, który przecież może nam się znudzić w każdej chwili. W ogóle myśl o  rysunku na naszym ciele, który pozostanie na nim na zawsze siała w nas obawę przed tatuowaniem. Oczywiście tatuaż można usunąć, ale czy po to go robimy, żeby zamiast niego nosić nieestetyczną bliznę po jego usunięciu?


 Właśnie dla osób, które mają te czy inne wątpliwości, salony kosmetyczne proponują fantastyczne rozwiązanie, jakim jest czasowy biotatuaż. Tworzy się go podobnie jak makijaż permanentny, służyć może do tego również urządzenie, o którym pisałam wcześniej, czyli Long Time Liner. Dzięki niemu osoba, która wykonuje nam taki biotatuaż w salonie kosmetycznym, może precyzyjnie namalować nam wszystko, co chcemy, w dowolnym miejscu na ciele. Oczywiście jest to zdecydowanie mniej bolesne aniżeli prawdziwy tatuaż. Biotatuaż wykonuje się przez wprowadzenie naturalnych, nie uczulających barwników w drugą warstwę naskórka. Z upływem czasu biotatuaż blednie. Ważny jest wybór dobrego salonu kosmetycznego, może to zająć trochę czasu, ale warto jest go poświęcić, ponieważ przy wykonywaniu biotatuażu liczy się precyzja. Przy dobrze wykonanym temtoo pigment wybarwia się równomiernie, więc tatuaż nie traci walorów estetycznych. Utrzymuje się przez dwa do pięciu lat. Wykonanie go trwa stosunkowo krótko (do dwóch godzin), rysunek jest gotowy już po pierwszej wizycie w salonie.
Zupełną nowością w dziedzinie makijażu permanentnego jest metoda TAFFY, czyli ręczna metoda makijażu permanentnego brwi na sposób piórkowy. Metoda ta jest doskonała wizualnie – na oko nie da się rozróżnić, czy są to brwi prawdziwe, czy namalowane. Ponadto metoda ta jest absolutnie bezawaryjna i niezwykle szybko się goi. Jest to idealny sposób na rekonstrukcję włosków brwi lub ich uzupełnienie.

Zostaw odpowiedź

*